Bogatynia dziękuje !

Powodzianie Brak Komentarzy »

Dzieci Bogatyni

Działania fundacji, Powodzianie Brak Komentarzy »

Gorąco dziękujemy Dyrekcjom i uczniom szkół: Podstawowej w Złotnikach Kujawskich, Gimnazjum w Janikowie oraz Gimnazjum w Rojewie  za  udział w  akcji „Dzieci Bogatyni”. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazane serce. Informujemy, iż otrzymane dary  zostaną  przekazane dzieciom  które bardzo ucierpiały  z powodu  powodzi w miesiącu lipcu 2010r. Wyrażamy głęboki podziw dla pracy pedagogów ww. szkół, którzy potrafią w tak niekorzystnych czasach, kiedy wszystkie działania ludzi ukierunkowane są na zysk, wykreować w nich potrzebę służenia ludziom poprzez organizacje non-profit. Jednocześnie mamy  nadzieję, iż wysiłki tych wspaniałych ludzi w dużej mierze przyczynią się do ukierunkowania i uczestnictwa młodzieży w procesach budowania nowoczesnego społeczeństwa w duchu partnerstwa i współpracy oraz pomocy innym co jest wyzwaniem naszych czasów i zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej.

Dziękujemy również Panu Henrykowi Styrnie, wójtowi gminy Złotniki Kujawskie za bezinteresowne wsparcie naszej akcji.

Z  poważaniem

Prezes fundacji

Dzieci Bogatyni

Działania fundacji, Powodzianie Brak Komentarzy »

Wiktoria – bohaterka jednego z reportaży telewizyjnych otrzymała od nas upragniony wózek dla lalek w ramach akcji „Bogatynia prosi o pomoc”.

Kolejna pomoc dla Bogatyni!

Rozpoczęliśmy kolejną akcję „Dzieci Bogatyni” w ramach, której zbieramy dary przeznaczone dla dzieci zalanej Bogatyni. Nasza akcja będzie przebiegała dwuetapowo, a mianowicie do dnia 31.10.2010 przyjmujemy dary w postaci środków czystości , natomiast słodycze dla maluchów zbieramy do dnia 20.11.2010.  Szczegółowe informacje pod nr tel. 605 468 767. Dary prosimy przynosić do naszej siedziby godzinach od 17:00 do 19:00

Kolejna fala powodziowa

Działania fundacji, Powodzianie Brak Komentarzy »

Jak się dowiedzieliśmy od jednej z rodzin, która ma być objęta naszą pomocą, do Świniar zbliża się kolejna fala powodziowa wysokości prawie 7 metrów. Fala kulminacyjna ma przejść przez miejscowość dziś tzn. 08.09.2010 o godz. 13:00 Woda już zaczyna występować z koryta. Mieszkańcy są zdruzgotani sytuacją.

Akcja „Świniary 2010″

Działania fundacji, Powodzianie Brak Komentarzy »

Nasza fundacja wraz z Przedsiębiorstwem Usług Budowlanych „ BROSTER” z Janikowa pomoże odbudować zniszczone przez powódź dwa gospodarstwa w miejscowości Świniary w powiecie płockim. Pani prezes jest w kontakcie z Starostwem Powiatowym w Płocku, które na jej prośbę wytypowało dwa gospodarstwa w tej miejscowości, zgodnie z życzeniem darczyńcy firmy „BROSTER”, która dostarczy materiały budowlane niezbędne do ich odbudowy do miejsca przeznaczenia. Są to m.in. pustaki, cement, bloczki fundamentowe, farby, gładź gipsowa, drzwi, podłogi, posadzki, zlewy, itp. Wartość pomocy to 13000 zł.

Dodano….

Pomoc będzie większa gdyż przyłączają się kolejni darczyńcy m.in. Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych „PROMAX” Sp. z o. o.  z Giebni.

Z ostatniej chwili….

Przedstawicielka firmy „Broster” p. Patrycja Brzezińska odwiedziła mieszkańców  objętych  naszą pomocą. Okazało się, że skromność mieszkańców tychże gospodarstw jest zadziwiająca gdyż potrzeby są o wiele większe niż wykazane przez nich w wywiadach. Nasze możliwości finansowe wzrosły gdyż do akcji przyłączają się kolejni darczyńcy i w związku z tym pomożemy jeszcze jednemu gospodarstwu. Jako, że miejscowość Świniary jest aktualnie podtopiona wyjazd z darami nastąpi po opadnięciu wody. My wykorzystujemy ten okres na pozyskiwanie kolejnych darczyńców.


Podsumowanie akcji „Bogatynia prosi o pomoc”

Działania fundacji, Powodzianie (1) Komentarz »

W przeprowadzonej akcji w dniach  od 09.08.2010 do 11.08.2010 „Bogatynia prosi o pomoc”  otrzymano od mieszkańców Inowrocławia i okolic dary o łącznej wartości 1860zł w postaci: woda pitna butelkowana, art. żywnościowe, środki czystości, ubrania.  Z własnych środków pieniężnych, po uzgodnieniu ze sztabem kryzysowym miastem Bogatyni fundacja zakupiła następujące rzeczy: art.  żywnościowe, środki czystości tj.: miotły, gąbki, proszki, ścierki, zmiotki, szufelki oraz środki opatrunkowe, tabletki przeciw bólowe, wodę utlenioną. Ze środków własnych  fundacja sfinansowała  wyjazd  w kwocie   500zł.  oraz przekazała 20 pluszaków dla dzieci i wózek dziecięcy dla lalek dziewczynce, która w jednym z reportaży telewizyjnych powiedziała „a miałaś mi mamo kupić wózek….”. Niestety nie udało nam się jej odnaleźć. Pani Magdalena z komitetu kryzysowego obiecała nam, iż dołożą wszelkich starań żeby przekazać tej dziewczynce nasz dar i nas o tym powiadomią. Nadmieniamy, iż mamy stały kontakt z Panią Magdaleną. Łączna wartość pomocy wyniosła 3505.02zł. Anna Borowiak, Waldemar Janiszewski, Włodzimierz Chodorowski  zawieźli dary na zasadach wolontariatu.

Wyjazd z darami nastąpił 12.08.2010 o godz. 02:00 w nocy. Na miejsce dotarliśmy o godz. 10:00 przez tzw. „drogę czeską” przez miejscowość Frydlant -przejściem granicznym w Zawidowie. Przyjęto nas bardzo serdecznie i gorąco. Mieszkańcy z niedowierzaniem przyjęli wiadomość, iż przywozimy dary od mieszkańców Inowrocławia i okolic. Na miejscu zobaczyliśmy wspaniałych ludzi, którzy w sposób doskonale zorganizowany pomagali ludziom dotkniętych kataklizmem, wśród nich byli pracownicy urzędu miasta, funkcjonariusze straży miejskiej, pożarnej, policji, wolontariusze oraz wojsko. Następnie udaliśmy się do zniszczonych dzielnic miasta. Widok zniszczonych doszczętnie ulic, domów, mostów na długo zostanie nam w pamięci. Najbardziej smutna okazała się rzeczywistość dla ludzi starszych, samotnych, biednych którzy najbardziej ucierpieli w powodzi. Miasto pomaga mieszkańcom tych okolic rozstawiając na ulicach stragany z  darmową żywnością . Są również punkty gdzie udzielana jest wszelka pomoc. Wyrazy smutku, rozpaczy i beznadziei na ich twarzach wzruszyły nas do łez i upewniły, że decyzja podjęta o pomocy była  jak najbardziej słuszna i potrzebna. Pomoc  napływa z całej Polski  oraz z  Niemiec i Czech. Sytuacja w  Bogatyni  i okolicach jest na tyle niestabilna, że nie mogliśmy już wracać tą samą drogą lecz przez Liberec i przejście  graniczne w miejscowości Harrachov.  Wróciliśmy do siedziby fundacji dnia 13.08.2010 o godz. 01:00 bardzo zmęczeni ale z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku przywożąc moc gorących, najserdeczniejszych podziękowań oraz pozdrowień dla wszystkich darczyńców od mieszkańców Bogatyni. Korzystając z okazji nasza fundacja również serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje i przekazali  dary w postaci rzeczowej lub środków pieniężnych okazując jak zawsze wielkie szlachetne serca i wrażliwość na niedolę innych.

Anna Borowiak